Citron

Mezi typické jižní ovoce patří citrony. V naší kuchyni se objevují denně. Alespoň jako přísada do čaje nebo ráno si někdo udělá jen sklenici teplé vody s citronem. Jak se říká, nastartuje den. Stačí vymačkat půlku citronu a zalít převařenou teplou vodou, nejlépe ihned po probuzení.

Posílí náš imunitní systém, obzvlášť při nastuzení. Zvládne odstranit i bolest hlavy a pomůže zahnat zimnici. Zde si vezme na pomoc čaj z červeného jetele, který si uděláme ráno a vymačkáme do něho šťávu z jednoho citronu.
Obsahují vitamín C, B, provitamín A, minerály draslík, vápník, hořčík, železo, zinek. Pomáhají při trávení a zabraňují zadržování vody v těle. Jsou velkým přínosem pro lidi, kteří mají problémy s onemocněním srdce. Snižují bolesti a záněty kloubů. Citronová šťáva pomůže lidem, kteří mají problémy s pálením žáhy.

Chceme-li shodit nějaké to kilo nadváhy, tak nám také pomůže ranní vypití vody s citronem. Myslím, že to funguje, vyzkoušelo to už dost lidí v mém okolí, i když hřeší nějakým tím dortíkem nebo čokoládou.

Zkuste také jednoduchý trik. Kartáčky na zuby nechte namočeny v citronové vodě, budete mít krásný zářivý chrup a čisté i kartáčky na zuby. Pokud možno, je vhodné vodu denně vyměnit.

Dejte si do skříní citronové slupky a zbavíte se nejen molů, ale skříně se i krásně provoní.

Citron působí velmi dobře i jako odpuzovač komárů. Zkuste jej rozkrojit, zapíchat do něho koření hřebíček a položit na noční stolek. Provoní vám pokoj a komár na vás nepůjde. Píši komár, protože stačí jen jeden, abyste nemohli spát :-).

 

5 thoughts on “Citron”

  1. To, co jsem četla o “citronce”, tak už to nechci. I když ty dražší jsou lepší, ten SUN GOLD z Kauflandu má nízký obsah citronové šťávy a obsahuje vysoké množství přidaných látek.

  2. Když někdy zapomenu koupit citrony, tak mám pro jistotu doma citronku, aby bylo co do čaje.

  3. To jsem dělala taky, jako veruska – lízala citron s cukrem, to jsme asi dělali všichni a všem to chutnalo. Jinak v zimě dávám na topení citronové a pomerančové slupky, krásně to tu potom voní. Do každého těsta přidávám vždy i trochu nastrouhané citronové kůry.

  4. Bez citrónu by vůbec nebyl dobrý čaj.
    Jako holka jsem rozkrojila citron, posypala cukrem a olizovala . To byla bašta. Ale toho cukru, co jsem při tom spořádala!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *