Jak zhubnout? Správná strava je základ

Nejste spokojeni s tím, jak vypadáte? Pokud ano, je ideální cestou ta, která je spojena s dietním režimem. Pokud se ptáte, jak zhubnout, je správné zvolit dobrou stravu. Nejprve se podívejme na to, jak správně jíst. Pokud je několik věcí, které je nutné dodržet, patří sem:

 • menší porce jídel
 • vyvážená skladba jídla
 • alespoň 5 porcí denně

Co by mělo být základem stravy?
Aby byla dieta skutečně účinná, je nutné hledět nejenom na kalorickou hodnotu potravin, ale i na celkové výživové hodnoty. Ideální je zelenina, stejně jako ovoce. Obojí dodá tělu dostatek vitamínů a minerálů a z hlediska kalorické zátěže je vliv na tělo minimální. Dále ale nesmíme zapomínat ani na to, že tělo by mělo mít dostatek bílkovin. I ty lze získávat ze zeleniny – například z luštěnin. Dále je dobrým zdrojem i maso, nejlépe potom to bílé.

Pokud spolu s dietou plánujete i sportovat, určitě nepodceňujte dávky sacharidů. Tedy složitých cukrů. Ty dokážou dodat energii na celý den. Ideálním zdrojem mohou být například brambory, stejně jako to mohou být také těstoviny, nebo i rýže. I toto jsou potraviny, které je dobré v menším objemu do jídelníčku zařadit.

Pozor na špatná jídla
Zatímco ovoce a zelenina jsou v kategorii zdravých potravin, jsou i jídla, která jsou špatná. Jsou to hlavně pokrmy tučné, stejně jako se může jednat o jídla s vysokým podílem cukru, nebo jídla smažená. Ta je třeba ze stravy eliminovat. Stejně tak dejte pozor na různé pochutiny a cukrovinky. I těm je třeba odolat. Zde mohou pomoci levné prášky na hubnutí. Jsou ideální možností, jak bude mít vaše tělo pocit sytosti, s čímž bude spojeno to, že chutě na něco nezdravého budou minulostí. Navíc jsou i takové prášky, které kromě tohoto účinku dokážou výrazně zrychlit i lidský metabolismus. Právě díky tomu dokáže tělo lépe spalovat, a to třeba i při běžném klidovém režimu.

6 thoughts on “Jak zhubnout? Správná strava je základ”

 1. Tak jsem omezila sladké, pohybu mám dost, ale nazhubla jsem ani deko. Že bych si přestala sladit kafíčko? Čaj si nesladím.

 2. Tak kamarádka to nechtěla, nakonec jsem to tedy neobjednala. Nejlepší dieta, co jsem slyšela, je “nežrat” :-). To taky ale nejde furt. Teď v létě to jde, jsou rajčata, okurky, melouny…., místo oběda si dát zeleninový salát – a taky jde i nějaké to kilo dolů.

 3. Také bych potřebovala nějaké to kilo shodit, ale nějak se mi nechce držet dieta.
  Zkusím alespoň omezit sladké a smažené jídlo.

 4. Levné prášky na hubnutí si nakonec asi objednám, a rovnou ve dvojitém množství, ať to mám doma :-). Možná se připojí i kamarádka, až jí o tom povím.

 5. Na různé prášky na zhubnutí nevěřím, když člověk chce zhubnout musí především chtít on sám a něco pro to udělat, třeba začít cvičit, neboli více pohybu a to hlavní udělat si pořádek v jídelníčku.:)

 6. Ano, zelená káva, chrom, kofein – to vše pomáhá k hubnutí. Chce to ale i pohyb, a ten, když není, jde to pomalu. I tak se o tom dá přemýšlet. Nějaká ta kila dolů by se hodila. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *