5 faktorová dieta

Dietní plán by jste měli mít nastavený tak, aby jste nehladověli a jeho výsledky by měly mít trvalý efekt pojištěný cvičením.

Ukážeme vám 5 faktorovou dietu jako ideální řešení.

Tento plán vymyslel americký odborník na výživu a poradce Harley Pasternak pro své slavné klienty jako jsou Orlando Bloom, Lady Gaga a další, aby jim nikterak nenarušoval denní program a na rozdíl od nesmyslných zázračných diet funguje.

Chci zhubnout = musím změnit svůj život

Tento dietní plán je koncipován na pět týdnů. Bere v potaz, že každý člověk má jiné spalování a jiné chutě. Je však třeba se aktivně zapojit, změnit svůj přístup k hubnutí, stravování i cvičení. Plán má za úkol naučit veřejnost hubnout zdravě. Recenze k tomuto dietnímu plánu mohou dodat celebrity celého světa, na což lidé slyší víc než na rady odborníků.

Pět týdnů – to je doba, kdy na sobě člověk vidí změny a reálné pokroky a proto jen hrstka lidí po pěti týdnech skončí a vrátí se ke svým zažitým zvykům.

Přestaňte se vymlouvat!

U lidí držících dietu nejčastěji slyšíte výmluvu Já ale nemám čas! Tento dietní plán byl vytvořen na míru celebritám, jež mají plné diáře, neustále cestují či natáčejí a koncertují. Proto i obyčejní lidé nemohou říci, že si nenajdou ve svém dni alespoň půlhodinku. Konec s výmluvami a začněte hubnout!

Důležitých 5P

Tajemství této metody spočívá v pravidelném jezení několika porcí jídla denně a půl hodinového cvičení, pro zaručení trvalého výsledku.

Pětitýdenní plán by se tedy měl skládat z:

Pětkrát denně jídlo – hlavně nesmíte HLADOVĚT

Pět složek v každém jídle – je důležité, aby v každé porci byly obsaženy bílkoviny, sacharidy, zdravé tuky, vláknina a nekalorický nápoj

Pět minut – autor plánu vymyslel několik receptů na jídlo, které jsou hotové za 5 minut

Pětadvacetminut cvičení denně– Podle autora je důležité cvičit častěji a krátce, než 3krát týdně trávit dvě hodiny v posilovně

Pět volných dní– pro psychickou pohodu hubnoucího je povoleno jeden den v týdnu si dát něco nezdravého či oblíbenou pochoutku.

Seznam povolených potravin

Vyhýbejte se pokud možno sladkému a potravinám z bílé mouky.

Potraviny bez kterých se při této dietě neobejdete jsou:

 • mořské ryby a plody
 • salsa
 • voda
 • libové maso
 • fazole
 • bílky
 • džusy bez cukru
 • ovoce
 • zelenina
 • pečivo

Nebojte se vyzkoušet nové chutě, svou stravu mějte pestrou a vyváženou. Jezte menší porce. Váš denní příjem by měl být 1300 kcal/ 5460 kj. (snídaně, oběd a večeře 300 kcal a svačiny 200 kcal)

Jedná se především o to, aby jste změnili své stravovací návyky a změníte svůj životní styl, díky propojení zdravé stravy a cvičení.

Bez pohybu ani ránu

Základem hubnutí je cvičení. Důležité je cvičit nejlépe každý den, zhruba 25 minut.

Cvičení by mělo probíhat následovně:

 • prohřátí organizmu
 • posilování horních partií
 • posilování středních partií
 • posilování dolní části těla
 • aerobní pohyb

4 thoughts on “5 faktorová dieta”

 1. Nemám vůli a už vůbec ne si něco takhle sám chystat a organizovat. Jím co dům dá, ale s mírou.
  Životospráva je důležitá věc, ale aby se člověk uhlídal to dá zabrat.

 2. Já bych se nedonutila jíst podle předpisu. Vím, že hřeším se sladkým. Kdybych přestala mlsat , tak by to na váze určitě bylo znát.
  Vydržím to s dietou tak 3 dny a konec.

 3. Co se týče cvičení, tak tomu moc nedám, spíš se jen tak protahuji. Víc to ani nejde. A to jak se radí v článku: Ako schudnúť cez brucho – Pravidelný pitný režim – Veľmi dôležitú úlohu zohráva pravidelný a vyvážený príjem tekutín. Ak nepijete pravidelne, bude mať vaše telo tendenciu robiť si zásoby vody na dlhšie obdobie. Metabolizmus je pri absencii vody spomalený. Pravidelným pitím ho bezpochyby zrýchlite. Pravidelný pitný režim môže pokojne zabezpečiť to, že zhodíte počas veľmi krátkej doby pokojne aj 1 až 2 kilogramy. – no tak tomu se tak akorát mohu zasmát ….. 🙂 piji pravidelně a tolik, kolik se má. Naopak, když vypijete víc, jste zavodněni a kila jsou nahoru.

 4. Moc hezky napsáno, jen mít tu vůli a vydržet to ….. 🙁
  nikdy jsem nejedla 5x denně – prostě nemám hlad, jím podle “sebe” a dokázala jsem zhubnou sama – i bez cvičení a vážení třeba půl krajíčku chleba, prostě nedokážu si vzít kousek chleba – vím, že sním 2-3 krajíce, když chci. Když nechci, tak si nevezmu třeba ani jeden. Podle lékařů a výše uvedených rad – je to špatně, ale u mě to zabírá….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *