Cesta ke zdravému srdci

Nemoci srdce se dají rozdělit na dva druhy. Existují vrozené vady a s těmi se bohužel nedá moc dělat, než se svěřit do rukou odborníků. Ovšem pak jsou tu takové, které volají o pomoc a my je můžeme ovlivnit. Jedná se o tak zvané civilizační – jsou zaviněné nezdravým životním stylem. I v tomto případě platí rčení, že stačí udělat malý krok a vidět velké věci. Jen úpravou jídelníčku můžeme například snížit hladinu nebezpečného cholesterolu až o 30%. A to není zrovna málo. Odborníci nám poskytují 7 nejdůležitějších rad, co udělat pro svoje srdíčko, abychom ho uchovali co nejdéle zdravé.

  1. Přestaňte kouřit – samozřejmě nekuřáci mají obrovskou výhodu. Kouření nejen, že je příliš nákladné, ale také je pokládáno za největší příčinu srdečně-cévních onemocnění, které vedou k infarktům a mozkovým příhodám.
  2. Jezte zdravěji – čerstvá zelenina a ovoce, cereálie, ryby, kuřecí maso, mléčné výrobky nebo sója jsou ochránci našeho srdíčka. Omezíte přísun tuků v krvi a snížíte hladinu krevního cukru.
  3. Účetnictví v našem životě – to že zrovna neubíráte na váze, neznamená, že se s vámi nic neděje. Každý z nás by měl vědět základní údaje o nás, včetně váhy a rozměru v pase. Zapisujte si tyto údaje a možná budete překvapeni výsledkem.
  4. Tělo není žádná skládka – veškeré škodlivé látky, které vpouštíme do svého těla, především napadají srdce a cévní systém. Pomalu se usazují a zabírají volné prostory. Pak není divu, že jsou problémy se žlučníkem, srdíčkem atd.
  5. Nemůžete pořád jen sedět – naše tělo je stavěné na velké množství každodenní fyzické zátěže, ovšem v dnešní době mladí lidé žijí stále více sedavějším způsobem života, což vůbec neprospívá našemu zdraví.
  6. Zařaďte do svých denních aktivit cvičení – vědci prokázali, že každodenní pětiminutové posilování může nahradit svalovou tkáň ztracenou deseti lety nečinnosti. Než se vám uvaří vada na čaj nebo kávu, než se otevře soubor v počítači a další možné chvilky pauziček jsou vhodné na protáhnutí těla.
  7. Nestresovat se a žít radostněji – tak docela chápu, že to se snadněji říká, než dělá. Přesto zkuste objevit radost ze života. Podle různých výzkumů, bylo zjištěno, že nepřátelské chování, netrpělivost, stres, zahořklost a další negativní projevy ovlivňují choroby srdce. A konec konců, co bychom měli chránit nejvíce, je právě tento orgán.

Napište nám jak vy bojujete se špatným způsobem života, co vám prospívá a zase třeba naopak kdy se cítíte unaveni. 

1 thought on “Cesta ke zdravému srdci”

  1. Nekouřím, snažím se jíst víc zeleniny, nestresuji se – stejně to nemá cenu, co nemohu změnit, hodím za hlavu. Je fakt, že nijak nehubnu, ale v pase mám méně, vidím to na kalhotách, které na mě plandají. Tudíž vlastně jsem hubenější, je to i vidět, ale na váze ne. Proto svoje kila nijak moc neřeším. Pohybu mám málo, tak jím i málo, někdy ani nemám chuť, jak si vezmu jen jogurt. Trochu závidím i těm, co mohou sníst co chtějí, a nepřiberou. Žiji ale radostně, holky se mi o aktivitu postarají. Už se ani nerozčiluji, když tu řádí celý den, piští a honí se. Je mi s nimi dobře a svoje starosti nevnímám. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *