Domácnost v retro stylu může být moderní a přesto s nádechem starých časů

Současná doba má tu výhodu, že vzhlíží k řadě stylů interiérů a každý si tak může najít to, co mu vyhovuje. Jedním z trendů v oblasti bydlení je tzv. retro styl. Jak na to, abyste vytvořili retro atmosféru a přesto žili v moderní domácnosti? Poradíme vám několik triků.

Retro se v posledních letech vrací do módy a není nic neobvyklého mít doma obýváky, koupelny, ložnice i kuchyně v retro stylu. Velmi často se v těchto interiérech objevují barvy, jako je hnědá, hořčicová, avokádově zelená, fialová, růžová, černá, bílá a výrazná červená. Ze vzorů se používají pruhy, puntíky nebo bohaté květinové motivy. Podle toho, jak daleko do minulosti chcete v retro stylu zajít, vybírejte doplňky. Právě ty jsou pro retro styl stěžejní.

Retro vypínače a zásuvky jsou malým ale podstatným detailem

Elektroinstalace je součástí každého pokoje, a proto se nebojte zaměřit při výběru doplňků právě na ni. Staré retro vypínače a zásuvky vychází, co se týče designu, od předchůdců klapkových vypínačů. Na páčky už nejsme zvyklí a právě o to více pozornosti přitáhnou. Páčkové retro vypínače řady OPÁL BIS z nabídky Tympol Plus jsou nejen elegantní, ale dnes už i neobvyklé. Ve stejném stylu si můžete pořídit i retro zásuvky a mít tak vše pěkně sladěné. Zvolíte si pro páčkový vypínač klasický bílý odstín, černou nebo béžovou barvu, případně extravagantnější metalické odstíny?

Kuchyně v retro stylu se neobejdou bez osobitých spotřebičů

I velmi moderní kuchyně se dá přizpůsobit tak, aby působila jako z historického filmu. U řady výrobců najdete kolekce spotřebičů laděných do retro stylu. V retro kuchyni má jistě své místo mikrovlnná trouba, elektrický sporák, lednice i rychlovarná konvice v retro stylu. Tyto spotřebiče bývají opatřeny pastelovými odstíny a ovladači připomínajícími staré páčky, knoflíky a zastaralé časovače. Vše ale jen na pohled. Funkce spotřebičů jsou moderní a jdou s dobou.

Doplňky, bez kterých se neobejdete

Když už máte krásné retro vypínače a zásuvky, zapojte do nich lampičky a závěsné osvětlení v retro stylu 50., 60., 70. nebo 80. let. Najdete je v bazarech a výprodejích, ale i některé obchody se zaměřují na doplňky v retro stylu. Dominantním doplňkem se může stát i gramofon, zajímavá váza, obraz, svícen nebo rádio. Pokud budete mít odvahu (a možná i štěstí), může váš retro obývák zdobit stará černobílá televize. Nevadí, že nebude fungovat, jako designový kousek poslouží skvěle. Zkuste také retro styl a nechte se unášet na vlně minulosti s nádechem moderních trendů a technologií. Udělejte z bydlení kousek osobitého prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *