Vinylové podlahy jsou skvělé řešení k podlahovému vytápění

Podlahové vytápění je čím dál tím víc oblíbené. Velké procento novostaveb už jako velkoplošné vytápění využívá hlavně to podlahové, protože má mnoho výhod. Zmizí nevzhledné radiátory ze zdí, v zimě můžete chodit bosi, šetří finance. ideální je kombinovat podlahové vytápění s vinylovými podlahami.

Velký výběr vinylových podlah vhodných k podlahovému vytápění najdete u prodejce Plancher. Proškolený personál vám pomůže vybrat tu pravou vinylovou podlahu. Nejdříve je ale nutné vybrat typ podlahového vytápění.

Výběr podlahového vytápění

Existují dva druhy podlahového vytápění – elektrické a teplovodní. V obou typech topení vzniká sálavé teplo, které ohřívá nejdříve podlahu a poté vzduch v místnosti. Vyhřátí místnosti je rovnoměrnější (oproti radiátoru), protože nevznikají tak velké teplotní rozdíly mezi podlahou a stropem.

Elektrické podlahové vytápění

Toto vytápění nevyžaduje kotel, je investičně méně nákladné, ale elektrická energie je obecně dražší. Výhodou elektrického podlahového topení je, že o tolik nezvyšuje podlahu, má jednoduchou instalaci a regulace teploty je možná v každé místnosti individuálně.

Teplovodní podlahové vytápění

Instalace je náročnější, protože se musí napojit na zdroj tepla, což je kotel nebo tepelné čerpadlo. Je třeba vyšší podlaha – ale zase dochází k lepší akumulaci tepla. Teplovodní podlahové vytápění má oproti elektrickému nižší provozní náklady.

Výběr vhodné vinylové podlahy k podlahovému vytápění

Pokládka vinylových podlah na podlahové vytápění je možná. Důležité je zkontrolovat, jestli se vaše vybraná vinylová podlaha pro podlahové vytápění hodí. S tím vám pomohou profesionálové v podlahovém studiu a případně vám pomohou vybrat takovou vinylovou podlahu, která bude pro podlahové vytápění 100% vhodná.

Která vinylová podlaha je nejlepší

Lepená vinylová podlaha se k podlahovému vytápění hodí nejlépe. Tato podlaha je velmi tenká a díky tomu má velmi dobrou tepelnou propustnost.

Všechny vinylové podlahy mají nízký tepelný odpor, takže zajišťují výborné tepelné vlastnosti. Teplovodní podlahové vytápění je pro vinylové podlahy o něco vhodnější než elektrické, protože u něj dochází k pomalejšímu ohřevu a změna teploty není tak rychlá.

Teplota povrchu podlahy nesmí přesáhnout teplotu 27 °C. Pokud by se tak stalo, může dojít k nevratnému poškození podlahy (Náš tip: SPC vinyl Rigid odolá vysokým teplotám). Teplota podlahy by také neměla klesnout pod 15 °C. Pozor i na rychlé změny teplot. Elektrické topení má teplotní čidla, která hlídají povrchovou teplotu podlahy. U teplovodního topení se musí omezit teplota na vstupu na 35–45 °C.

Více např zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *