med

Medem můžete osladit každou oslavu

Taky máte pocit, že se pořád něco slaví? Stále má někdo narozeniny, svátek, odchází pracovat jinam, nebo do důchodu, lidé se žení, vdávají (i rozvádějí) a pořád jsou nějaké oficiální o neoficiální svátky. To znamená, že každou chvíli potřebujete nějaký malinký, střední nebo velký dárek. Ale kdo to má pořád vymýšlet a shánět? Zkuste něco, co mají rádi všichni, a pak už jen měňte varianty, velikost a cenu dárku. A přesně takové jsou dárky medové.

Med je geniálním dílem malých tvorů – včel, jejichž píle a schopnost spolupráce by nám měla být vzorem. Proto se výborně hodí pro šéfy i kolegy v práci. A pokud podnikáte, jistě medem neurazíte ani obchodní partnery. Med je zároveň čistě přírodním produktem, plný mnoha látek působících blahodárně na lidské zdraví. Potěšíte jím tak i všechny obdivovatele zdravého životního stylu, vyvážené stravy a života bez zbytečné chemie.

K dispozici jsou nejen klasické přírodní varianty medu, ale také jeho ochucené varianty. Do medu se dávají celé ořechy (vlašské, kešu, para, lískové i arašídy) a mandle, ale ochucený může být i bylinkami, třeba mátou, meduňkou, jitrocelem, ostropestřcem, heřmánkem a dalšími bylinkami.  Stejně pestrá je také nabídka medů ochucených kořením a dalšími přísadami pro sladkou i ostrou chuť, tedy med se zázvorem, skořicí, perníkovým kořením, chilli, wasabi, hořčicí, česnekem, medvědím česnekem atd.

Ovocné medy se vyrábějí z lyofilizovaného ovoce a pastovaného medu. Skvělé jsou jak medy s typicky českým ovocem (jahody, maliny, višně, rybíz, meruňky, broskve, švestky, jablka), s lesními plody (brusinky, borůvky, ostružiny, šípky), i ovocem exotickým ovocem (banán, ananas, sušené fíky, dračí ovoce, mandarinka a mango). Medové dárky může tvořit jedna sklenice medu, ale i celá sada s několika různými příchutěmi. Speciálně pro Vánoce by vytvořen třeba dvoubarevný med se skořicí, či kombinace ovocných medů třeba se svíčkou nebo figurkou. Originální je také akátový med ve sklenici tvaru včelí buňky se sušeným pomerančem a skořicí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *