Kontejnerové farmy

Kontejnerové farmy jsou systémy řízeného zemědělství, které jsou postaveny v přepravním kontejneru, který slouží účelu zemědělské výroby.

Cílovými spotřebiteli plodin na kontejnerových farmách mohou být lidé i zvířata a systémy poskytují potravinové produkty z různých druhů plodin (obilí, okopaniny, zelenina, houby, ovoce), zvířat (drůbež, králíci, kozy, ovce, dobytek, prasata, morčata, ryby atd.) i nepotravinářské výrobky (např. aromatické a léčivé byliny, okrasné rostliny).

Kontejnerové farmy jsou také pojmenovány a přijímány jako systémy vnitřního zemědělství, městského zemědělství, příměstského zemědělství nebo vertikální zemědělské systémy. Tyto kontejnerové farmy využívají umělou kontrolu světla, environmentální kontrolu vlhkosti, teploty a plynů.

Myšlenka v kontejnerové farmy nebo halové zemědělství není úplně nová

Jedna z prvních kreseb vysoké budovy, která pěstuje jídlo, byla publikována v časopise Life Magazine v roce 1909. Reprodukované kresby obsahují svisle naskládané pěstební pomůcky.

Kontejnerové farmy jsou přepravní kontejnery izolované podle klimatických podmínek. Použité nebo nové přepravní kontejnery lze použít jako vnější obal, ale pevnost přepravních kontejnerů je důležitá pro dlouhou životnost. Přepravní kontejnery se pro tyto kontejnerové farmy používají, protože jsou kompaktní, lze je přepravit kamkoli na světě, jsou pevné a lehce přizpůsobitelné.

Vertikálním zemědělstvím uvnitř kontejnerových farem nebo v zateplených budovách můžeme snížit spotřebu zemědělské půdy a poskytnout účinnou, spolehlivou a čistou alternativu k produkci potravin ve městech. Tím se radikálně sníží naše uhlíková stopa a spotřeba vody.

Jako součást řešení jsou kontejnerové farmy modulární a snadno přepravitelné. Jsou kompaktní a soběstačné. Malí spotřebitelé a majitelé malých podniků (jako jsou restaurace, kliniky, lázeňská centra atd.) si mohou produkty pěstovat a vyrábět nepřetržitě po celý rok sami. Kontejnerové farmy mají pouze velikost přepravního kontejneru s kompaktními rozměry a ke svému provozu potřebují pouze energii a vodu. Kontejnerové farmy jsou vždy přizpůsobeny požadavkům zákazníka.

Produkce potravin v interiérech se systémy, jako jsou kontejnerové farmy, omezuje nebo eliminuje konvenční orbu, sázení a sklizeň zemědělskými stroji a chrání půdu.

Jde o to, že lidé žijící v městském prostředí jsou daleko od farem, kde nakupují ovoce a zeleninu v obchodech s potravinami, které jsou málokdy čerstvé.

Kontejnerovou farmu si tak může zařídit každý znás. Pokud o tom nyní alespoň přemýšlíte, můžete si ji doplnit pronajatým mobilním oplocením a mobilním wc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *