koktejly

Podzimní koktejly pro lepší náladu

Je to tak, už zase je tu podzim. Tohle období je sice krásně barevné, pestré a často zalité podzimním sluncem, které prozáří už výrazně kratší dny, ale zároveň předznamenává příchod zimy, tmy, sněhu, nevlídného počasí. A tak není divu, že právě podzim je spojen s nárůstem depresí a s nimi spojenými zdravotními problémy. Jak s depresemi zatočit? Nejlépe ve společnosti lidí, které máme rádi. A také třeba s dobrým koktejlem v ruce – ten však nemusí být vždy alkoholický.

Vynikající koktejly se se dají připravit ze surovin, které máme běžně k dispozici doma, protože je používáme i k jiným receptům v kuchyni teplé nebo studené. Jen jich příště v Kauflandu nebo v Tescu, podle toho, kam častěji jezdíte, kupte prostě o něco víc. Bývají často v akci, tak s tím nebude nejmenší problém. Pojďme se podívat na několik snadných koktejlových receptů!

Podzimní povzbuzovák

Kdo se na podzim cítí unavený, neslaný a nemastný, protože ho v myšlenkách děsí zimní strádání z nedostatku světla, tepla a volného pohybu venku, kdo je už teď unavený z věčného oblékání se a vysvlékání z několika vrstev oblečení, než se vůbec může vydat ven nebo po té, co z venku přijde, ten potřebuje výrazné podzimní povzbuzení. A jak jinak, než z běžných surovin, co jsou v každém špajzu! Potřebovat budete:

-panák Becherovky
-150 ml toniku
-chladné espresso, cirka 25 ml
-led (kdo se děsí zimního ledu, v koktejlu ho vynechá)

Pokud preferujete variantu s ledem, začněte právě jím. Dejte ho do sklenice, k němu přidejte Becherovku, později tonik. A pak teprve, do téměř hotového koktejlu, dodejte dobře vychlazené espresso. Becherovku a tonika můžete mít doma do zásoby, za dobrou cenu. Stačí si ji pohlídat. Jak? Zkuste se například podívat, co si pro vás připravil Kaufland leták příští týden.

koktejly

Krémová slivovice pro přípravu na zimu

jestli se chcete chystat na zimu postupně, psychicky se na její příchod připravit, zkuste tomu pomoci slivovicí. Ta je typickým zimním pitím, protože dokonale prohřeje. A když bude ještě ke všemu krémová, pohladí nejen na duši, ale i na jazyku. K její přípravě vám postačí:

-panák slivovice
-stejný panák smetany ke šlehání
-stejný panák ovocného sirupu, nejlépe jahody či maliny

Vše stačí jen promíchat s ledem. Snadné a rychlé. Leták Tesco celkem pravidelně nabízí slivovici za akční ceny, stačí nakouknout a nakoupit. Pak smíchat uvedené suroviny a užít si báječnou krémovost a hřejivý pocit v břiše, později i ve tvářích!

Zimě na přivítanou

Ne, neděláme si z vás legraci, opravdu je lepší zimu přivítat, než se jí usilovně bránit. Stejně jejímu příchodu nezabráníte. Vyhnout se jí můžete leda sezónním přestěhováním se na druhou polokouli. Tak se na ni raději nalaďte a očekávejte ji s dobrou náladou. Díky tomu vám rychleji uběhne a zase tu bude krásné a optimistické jaro. Zimu přivítejte koktejlem z těchto ingrediencí:

-panák whisky
-šťáva z cirka třetiny limetky
-1,5 dl zázvorové limonády
-2 plátky čerstvého zázvoru
-a komu ještě není zima, ten si může přidat pár kostek ledu

Stačí všechno našupat do jedné skleničky a je hotovo. Díky zázvoru si i připravíte imunitu pro zimní plískanice a úporné útoky virů a bakterií. Na ty je potřeba jít chytře a s dobrou náladou. To se vám s koktejlem Zimě na přivítanou jistě podaří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *