Potrava podle krevních skupin

Přijímání potravy je pro člověka nejzákladnější prvek v životě, stejně tak jako příjem tekutin nebo dýchání. Když pocítíme hlad, víme, že je čas na přísun nějakých živin pro tělo. Někdy doslova bohužel hltáme v běhu, jindy nám časové tíseň vůbec nedovolí si v klidu sednout a vychutnat přijímanou potravu. V extrémních případech hladovíme a nebo naopak se přejídáme. Měli bychom si ovšem uvědomit, že časem se vše odrazí a ukáže se jakým jsme byli správným správcem svého těla.
Za většinou našich nemocí se právě skrývá špatná životospráva nebo špatný výběr surovin. A na druhou stranu buďme k sobě upřímní, mnohdy se stává, že právě jídla, která nám chutnají, nemusí být to správné ořechové pro náš organismus.
Už se vám někdy stalo, že jste dostali obrovskou chuť třeba na mléko, jogurt, ovoce a spoustu dalších jídel by se zde mohlo objevit. To si naše tělo vyžaduje něco, co se mu nedostává. Je důležité se ho naučit poslouchat, abychom mu dali dávku vitamínů, minerálů a potřebných látek, které se mu nedostávají.
Mezi jednu z nejvyhledávanějších forem životosprávy se řadí stravování podle krevních skupin. Existují čtyři základní krevní skupiny: 0, A, B a AB. Pojďme si o nich něco říci a postupně zde objevíte i nějaké recepty na dané skupiny.

Skupina 0 – patří mezi nejstarší základní krevní skupiny. Lidé, kteří mají takovou skupinu mají velmi odolný trávicí systém. Dříve se jí říkalo myslivecká nebo lovecká. Možná také proto, že tak se nejvíce člověk živil.
Vhodné potraviny: maso všeho druhu, cibule, paprika, kedlubny, brokolice, petržel, pórek, dýně, špenát a švestky
Nevhodné potraviny: obiloviny a vůbec potraviny z nich, mléčné výrobky, buráky, zelí, kukuřice, květák, olivy, žampiony a kyselé ovoce

Skupina A – lidé s touto krevní skupinou budou spokojeni naprosto s rostlinnou stravou, mají totiž velmi citlivý trávicí trakt a nadměrná konzumace masa by mohla vyvolat zdravotní problémy. Zároveň mají ale i velmi odolný imunitní systém.
Vhodné potraviny: ryby, velké množství zeleniny a citrusových plodů, pečivo ze sójové mouky
Nevhodné potraviny: velké množství masa, sýry a černý chléb.
Některé z receptů naleznete zde.

Skupina B – zlatý strávník. Takoví lidé mají odolný trávicí systém a dokáží se snadno přizpůsobit změnám potravy.
Vhodné potraviny: dopřát si mohou i divočinu, mořské plody, mléčné výrobky, papriku, červenou řepu, květák, mrkev, lilek…
Nevhodné potraviny: ořechy, dýně, pšenice, žito a kukuřice

Skupina AB – dá se říct, že se jedná o kombinaci A+B. Jedná se o nejmladší krevní skupinu, tak nejsou ještě až takové poznatky o ní. Ovšem trávicí trakt je citlivý. Kompenzací je velmi odolný imunitní systém.
Vhodné potraviny: drůbeží maso, jogurty, sýry a červené fazole
Nevhodné potraviny: vepřové maso, máslo, paprika, ředkvičky, kukuřice, banány, tučné mléko

Neberte tento výčet jako 100%, ale na druhou stranu, proč to nezkusit. Třeba tím zlepšíte svoje zdraví a třeba i nějaká ta kila zmizí.

Jaké máte třeba vy zkušenosti, zdali nějaké jsou ohledně stravy a krevní skupiny? 

 

1 thought on “Potrava podle krevních skupin”

  1. Krevní skupina ovlivní váš život. Jen jíst podle ní je nesmysl, jak se říká, může se jíst vše, ale s mírou. Vedle krevních skupin je ještě Rh faktor – pozitivní, nebo negativní, který je nutný znát pro převod dárci. Mám krevní skupinu O Rh+, což dokazuje v článku to, že mám ráda všechny vhodné potraviny a z těch nevhodných mi nedělá dobře mléko, nemám moc ráda zelí, kukuřici, olivy, žampiony a kyselé ovoce, tak to skoro nejím. Co jsem vyčetla z netu – tak ti, co mají tuto skupinu jsou optimisté, jsou odolnější stresu, vyhovuje jim různorodost a zajímají se o mnoho věcí. Krevní skupina je také posuzována k náchylnosti k nemocem:
    0 – častější výskyt vředové choroby žaludku a dvanáctníku a nižší výskyt karcinomu žaludku.
    A – častější výskyt některých karcinomů tlustého střeva a rekta, prsou, dělohy, vaječníků, ischemická choroba srdeční a nemoci žlučových cest
    B – astma bronchiale
    AB – nádory slinných žláz, chronická leukemie nebo cukrovka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *