Tipy na pomocníky do domácnosti, kteří ušetří námahu, čas i peníze

Starosti o domácnost je nikdy nekončící příběh. Úklid a vaření mohou zabrat i několik hodin denně, často vám ubírají energii a vysávají peněženku. Máme pro vás několik tipů, díky kterým vám zbyde více volného času, více energie i více peněz.

Řada pomocníků v domácnosti se stala běžnou součástí našeho každodenního života. Pokud ale sáhnete po ještě lepších kuchyňských a domácích potřebách nebo si pořídíte ty, které dosud doma nemáte, uvidíte, že budete spokojeni. S výběrem vám mohou pomoci v Domácích potřebách Franta, kde mají přehled o tom, které spotřebiče jsou efektivní a šetrné a které vám dokáží ušetřit pěkných pár korun.

7 tipů na moderní a užitečné domácí pomocníky

Remosky se vrací do módy

Znáte remosky? Za dob našich babiček byly tyto kuchyňští pomocníci, co dokáží vařit, dusit, péct, zapékat i smažit doslova hitem. A dnes se jejich obliba opět navrací.

Remoska dokáže ušetřit velké množství energie a to jak té elektrické, tak té vaší. Originální remoska v moderní podobě vyžaduje příkon pouhých 400 – 500 W (klasická trouba potřebuje okolo 2,5 kW). Stačí si jen vybrat, jestli pro vás bude dostačující remoska s objemem 2 l nebo 4 l a zda se vám bude více hodit teflonová remoska s praktickým nepřilnavým povrchem nebo remoska z nerezu. Na nějaký dobrý recept do remosky už jistě přijdete sami.

Titanové nádobí – svatý grál v oblasti pečení a dušení

Až objevíte kouzlo titanového nádobí, už nikdy na něj nedáte dopustit. Skvělé jsou titanové pekáče BAF, ve kterých se vaří rychle, zdravě a úsporně. Toto titanové nádobí se hodí jak do trouby a na klasické sporáky, tak na indukci, která představuje ekonomický způsob vaření, protože hřeje jen při vaření a jen v místě, kde stojí hrnec nebo pekáč. Titanové nádobí dobře drží teplo, takže sporák nebo troubu můžete vypnout s předstihem (a uspořit energie) a pokrm díky naakumulovanému teplu pomalu dojde.

Úklidové mopy zjednoduší a zrychlí úklid podlah

Péče o podlahu je náročná, ale když vyzkoušíte úklidové mopy, máte jistotu, že úklid podlah bude rychlý a jednoduchý. Mopy se pohodlně ovládají, dostanete se s nimi do všech zákoutí a nemusíte si máchat ruce ve špinavé vodě. Téměř profi působí úklidové mopy na podlahu Leifheit. V sadě Combi CLEAN TWIST Leifheit máte k dispozici mop i 12l vědro s nástavcem pro ždímání. Po úklidu jen vylejete špinavou vodu a vyměnitelný návlek dáte vyprat.

Vakuovačky udrží potraviny déle v kondici

Přemýšlíte, jak ušetřit na potravinách? Pořiďte si vakuovačku. Tenhle skvělý pomocník dokáže až pětinásobně prodloužit čerstvost potravin a vy budete moci například uschovat zásoby nespotřebovaného jídla a surovin. K vakuovacímu systému vám stačí pořídit folie do vakuovačky a můžete začít. Vakuovačka potravin se stane vaší dobrou kamarádkou.

Rychlovarné konvice připraví teplou vodu rychle, s minimem nákladů na energie

Varná konvice patří k asi nejvyužívanějším domácím elektrospotřebičům. Oproti ohřívání vody na sporáku dokáže uspořit pořádnou dávku energií, protože ohřev vody je velmi rychlý. S rychlovarnou konvicí může pracovat téměř kdokoli, protože její používání je velmi jednoduché (jen pozor na malé děti, které by se mohly opařit).

A co teprve rychlovarná konvice s regulací teploty. To je panečku moderní a praktická záležitost, protože si sami můžete určit na jakou teplotu se voda ohřeje. Pro přípravu černých čajů se hodí teplota 100 °C, pro kávu 95 °C, u zelených čajů se používá voda o teplotě 80 °C a pokud potřebujete ohřát vodu pro dětské pokrmy a nápoje, nastavíte si ohřev na 40 °C. Je to tak snadné!

Tlakové hrnce vaří chutně, neplýtvají časem ani energiemi

Tlakové hrnce jsou TOP pomocníkem, co se týče šetření času a energií. Díky důmyslnému vaření pod tlakem jsou pokrmy hotové mnohem rychleji (čímž šetříte energie) a s minimálními nároky na použití tuku nebo oleje.

U mnoha lidí panují obavy z použití tlakového hrnce. Ale nemusíte se ničeho bát. Moderní hrnce využívají řadu jistících prvků. Například tlakový hrnec Tescoma ULTIMA+ využívá hned 4 bezpečnostní pojistky. K tomu má nepřilnavý povrch, intuitivní nastavování tlaku, ukazatel aktuálního tlaku a snadné uzavírání.

Sady nádobí udělají z vaření harmonickou záležitost

Není nad to vlastnit kvalitní sadu nádobí. Nejen, že vám bude v kuchyni všechno krásně ladit, ale budete moci připravit hostinu i pro velkou rodinu. Moderní desetidílná sada nádobí Tescoma ULTIMA je připravena vám usnadnit přípravu jakéhokoli pokrmu. Patentovaný systém regulace páry a cezení, sklonerezové poklice, které se dají při vaření umístit do speciálních prohlubní v úchytech i luxusní design si oblíbíte velmi rychle, protože zjistíte, že vaření z vás nevysává energii, ale naopak vás baví. Ideální sada nádobí na indukci.

Něco navíc – další tipy

Zaujaly vás tipy na pomocníky do domácnosti? Věřte, že to opravdu není vše a vychytávek šetřících čas, energii i vaše úspory je mnohem více. Co třeba rýžovary, multifunkční toustovače, výrobníky sodovky, domácí pekárny, multifunkční roboty, mixéry nebo kávovary. Objevujte nové možnosti s pomocníky do kuchyně a těšte se na každodenní domácí činnosti, které jste dosud dělali bez úsměvu na tváři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *