Chcete ušetřit za elektřinu? Vyměňte bojler za průtokový ohřívač

Elektřina se výrazně zdražuje. Víte, že použitím průtokového ohřívače, namísto zásobníkového, můžete výrazně ušetřit?

Více o problematice sdělí přední český výrobce ohřívačů společnost Wterm.

Rozdíly mezi bojlerem a průtokovým ohřívačem

Elektrický zásobníkový ohřívač vody (bojler) nahřívá vodu do zásoby. Teplou vodu máte k dispozici ve větším množství, ale po jejím vyčerpání musíte počkat na nahřátí nové. Pokud je teplá voda v zásobníku, dochází k jejímu chladnutí a tepelným ztrátám. Další tepelné ztráty vznikají po průtoku teplé vody potrubím k odběrnému místu. Bojler totiž obvykle bývá umístěn dále od míst, kde vodu čerpáte.

Oproti tomu je elektrický průtokový ohřívač většinou instalován v těsné blízkosti odběrného místa. Je pravda, že průtokový ohřívač spotřebuje při ohřívání teplé vody elektrické energie více, ale zároveň odběr trvá jen krátkou chvíli, takže je ve výsledku šetrnější a jeho používáním výrazně ušetříte.

Výhody průtokového ohřívače

Mezi hlavní výhody elektrického průtokového ohřívače patří to, že teplou vodu máte k dispozici stále. Umístění v blízkosti odběrného místa zaručí snížení tepelných ztrát. A provoz průtokového ohřívače je tichý.

  • Nevyčerpatelné zásoby teplé vody.
  • Skoro nulové tepelné ztráty.
  • Tichý provoz.

Výběr vhodného průtokového ohřívače

Průtokové ohřívače se vyrábí s horním nebo dolním umístěním a tlakové nebo beztlakové. Tlakové ohřívače využijete pro více odběrných míst. Beztlakové průtokové ohřívače je možné připojit jen k jednomu místu. Podle spotřeby vody pak volíte příkon. S průtokovým ohřívačem se bez problému osprchujete i napustíte vanu. Už neplatí, že průtokové ohřívače jsou vhodné jen do míst s nízkou spotřebou teplé vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *