Co brát v potaz při výběru koloběžky

Skládací koloběžky představují pohodlný způsob dopravy, která díky svým četným výhodám předčí ostatní mechanické stroje. Snadno přenosné koloběžky jsou stále populárnější mezi dětmi i dospělými, a zahlédnout je tak můžete prakticky na každém rohu.

Pokud se rozhodnete si skládací koloběžku také pořídit, nejprve se prostřednictvím našeho článku seznamte s jejími výhodami i s tipy na výběr té pro vás nejvhodnější.

Ve srovnání s automobily a motocykly jsou skládací koloběžky šetrné k životnímu prostředí a cenově dostupnější o řády statisíců. Na skládací koloběžce se z místa A do místa B přesunete o poznání rychleji než na obyčejném jízdním kole.

Nesporné výhody skládacích koloběžek tkví i v menší námaze, jíž je třeba při samotné jízdě vynaložit. Tím pádem do práce či za zábavou dorazíte vždy včas a svěží.

Jako u všech dopravních prostředků i u skládacích koloběžek se setkáme s různými třídami a modely. Vždy je nutné mimo ceny zvážit i další klíčové faktory, jež mohou ovlivnit finální výběr.

Zaměřte se především na kvalitu provedeného designu, doporučenou velikost koleček i vhodný brzdný systém. Jednotlivé parametry si blíže představme:

  1. Konstrukce

Při výběru skládací koloběžky se zaměřte na design, jenž odpovídá nejen vaší tělesné hmotnosti, ale také osobnímu stylu, k němuž tíhnete. Zářivě barevné modely osloví spíše mladší jezdce, dospělé by mohly zaujmout varianty v tlumených barvách. Nenechme se však mýlit, design zdaleka nezahrnuje jen samotný vzhled a vyzařující náladu. Spadá do něj i celková kvalita provedení. Samotná konstrukce určí následnou pohodlnost jízdy i četnost a náklady na údržbu koloběžky.

  1. Velikost koleček

Na trhu se můžeme setkat s modely, jež disponují, jak menšími, tak většími kolečky. Větší kolečka mají oproti menším vyšší přilnavost a jsou povětšinou vybavena náboji, díky kterým se při odstrkování nemusíte tolik namáhat.

  1. Typ pneumatik

Kola skládací koloběžky mohou být opatřena plnými či vzduchem plněnými pneumatikami, které umožní hladkou jízdu po nerovném povrchu. Zapomínat však nesmíme na jejich pravidelnou údržbu, která zahrnuje kontrolu tlaku či míru opotřebení běhounu. Plné pneumatiky poskytují skládacím koloběžkám delší dojezd, neboť jejich tlak je neměnný. Oproti tomu pneumatiky plněné vzduchem zajišťují pohodlnější pocit z jízdy, neboť poskytují potřebné odpružení.

  1. Brzdný systém

Stejně jako u kteréhokoliv jiného vozidla, i u skládací koloběžky je prioritou schopnost bezpečně zastavit. Setkáte se zde s tzv. kotoučovými brzdami, které poskytují nejspolehlivější brzdný účinek a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Zvažujete pořízení kvalitní koloběžky? Zkuste české značky Sulov či Lifefit, které najdete zde přímo od výrobce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *