Trápí vás nadměrné pocení v podpaží? Skoncujte s ním jednou provždy

I přesto, že je pocení přirozeným tělesným procesem, může se jeho nadměrná intenzita stát obtěžující záležitostí. Pokud se i vy potýkáte s nadměrným pocením, máme pro vás radu, jak se tohoto problému elegantně zbavit.

Nadměrné pocení se vyskytuje jak u mužů, tak u žen a odborně se nazývá hyperhidróza. Jednoduchým testem zjistíte, zda se vaše pocení řadí do klasického projevu těla nebo se už jedná o problém, který si říká o léčbu.

Test intenzity hyperhidrózy:

Úroveň 1 – pocení nejde rozeznat a nijak vás neomezuje

Úroveň 2 – pocení se dá snést a jen mírně vás omezuje

Úroveň 3 – pocení je hůře snesitelné a velmi často vás omezuje

Úroveň 4 – pocení je nesnesitelné a jste jím trvale omezeni

3. a 4. úroveň postihuje až třetinu všech pacientů trpících nadměrným pocením. V laserovém centru BcD Clinic Praha je těmto pacientům poskytována léčba nadměrného pocení spočívající v odstranění pocení laserem.

Laserové odstranění pocení v podpaží je dlouhodobé a bez vedlejších účinků

Odstranění nadměrného pocení pomocí laseru má řadu výhod:

  • jeho účinek je dlouhodobý
  • při zákroku se používá lokální anestezie
  • léčba vám přinese úlevu jak ve společenském, tak v osobním životě
  • odstranění pocení laserem s sebou nenese žádné vedlejší účinky
  • po zákroku jste jen minimálně omezeni v běžných aktivitách

Během zákroku se nejprve drobným vpichem znecitliví oblast podpaží pomocí anestetického roztoku. Stejný vpich pak slouží pro zavedení diodového laserového vlákna, které začne zahřívat oblast na teplotu okolo 50 °C. Díky působení tepla dochází k vazivové přeměně potních žláz a k jejich zániku. Zákrok zabere přibližně 20 minut. Po jeho skončení je potřeba oblast podpaží intenzivně ochladit, aby se zbytečně neprohřívala okolní tkáň.

Po laserovém ošetření podpaží je vhodné přibližně po dobu 24 hodin přikládat kompresivní obvazy. Protože jde o zásah do těla, může několik dní po zákroku docházet k pocitům pálení nebo ke zvýšené citlivosti a je vhodné vyhnout se alespoň na týden sportovním aktivitám a těžší fyzické námaze. Po 2-3 dnech po zákroku je možné začít provozovat běžné aktivity.

Další způsoby léčby nadměrného pocení zde.

Bude to fungovat?

Účinek odstranění nadměrného pocení diodovým laserem je u 70 – 90 % pacientů úplný nebo velmi výrazný hned po prvním ošetření. Pokud jsou potní žlázy silně aktivní, je dobré podstoupit zákrok znovu po 4 – 6 měsících. Tento způsob léčby nadměrného pocení je nejen účinný, ale také rychlý a vysoce bezpečný. Ve spolupráci s odborníky můžete tímto způsobem léčby pocení dosáhnout skvělých výsledků a zbavit se nepříjemností spojených s projevy pocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *